Čilės mozaika

08/12/2011

Didžiausia piligrimų kelionė metuose

Filed under: Įvairenybės — Adriana Giedrė @ 21:43

…skiriu močiutei

Šiandien, ketvirtadienį, pas mus nedarbo diena – gruodžio 8 dieną Čilėje švenčiama Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo diena. Tai viena didžiausių katalikų piligrimų susibūrimo šventė. Ir jau 250 metų visi piligrimų keliai šią dieną veda į šventyklą Lo Vásquez, esančią Kasablankos miestelyje (maždaug 80 kilometrų nuo Santiago ir 30 nuo Valparaiso, pagrindinio uosto).

Iš Santiago iki šventyklos dauguma tikinčiųjų eina pėsčiomis; savo kelionę pradeda jau naktį, kai ne taip karšta (šiomis dienomis temperatūra užkyla net iki 30 laipsnių). Visą naktį ir didžiąją dienos dalį buvo visai uždaryta autostrada Santiago – pajūris, tam, kad piligrimai galėtų laisvai keliauti. Šiais metais į šventyklą susirinko įspūdingas piligrimų skaičius – apie milijoną žmonių. Jų suvažiavo iš įvairiausių Čilės kampelių: kas pėsčiomis, kas autobusais, organizuotomis ekskursijomis, dviračiais. Tai – kaip ir minėjau, viena iš svarbiausių ir masiškiausių katalikų religinių švenčių: visą dieną kas valandą skirtingi kunigai aukoja mišias Mergelės Marijos garbei, žmonės keliais su žvakėmis rankose bando patekti į bažnyčią (o joje milijonas žmonių tikrai netelpa, taigi daugumai tenka būti lauke ir klausytis mišių “už durų”). Dėl didelių karščių pasitaiko ir nualpimo, išsekimo atvejų, todėl netoliese visada budi medikai.
Štai čia galite pasižiūrėti daugiau nuotraukų iš Šventyklos Lo Vásquez: http://www.emol.com/mundografico/?G_ID=20597

Ši piligrimystės šventė Čilėje greičiausiai bus pasiskolinta iš Ispanijos katalikų – Ispanija pasižymi savosiomis senomis ir labai tvirtomis piligrimų tradicijomis (viena žymiausių – piligrimų kelias į Santiago de Compostela miestą). Apskritai, Čilėje pagrindinė religija – katalikybė, šiuo metu apimanti apie 70 % tikinčiųjų, tačiau šis skaičius kiekvienais metais mažėja. Taip pat šalyje nemažai evangelikų, ir jų vis daugėja – apie 15 %. Taip pat sutinkama ir Jehovos liudytojų išpažinėjų, mormonų, judaizmo bei islamo šalininkų.
Apačioje – pagrindinis katalikų simbolis Santiago mieste – Mergelės Marijos statula ant San Cristobal (Šv. Kristupo) kalno viršūnės.

Reklama

Parašykite komentarą »

Kol kas komentarų nėra.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Biblioteca Pública Arroyo de la Miel

Recomendaciones y actividades

alimento y buenvivir

nutrición, salud y bienestar

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: