Čilės mozaika

20/02/2012

Vasaros atostogos

Filed under: Geo,Įvairenybės — Adriana Giedrė @ 22:38

Vasaris – tai pats “karščiausias” vasaros atostogų mėnuo, panašiai kaip Europoje būtų rugpjūtis. Daug žmonių atostogauja, žinoma, ir gruodžio, sausio mėnesiais, bet visgi vasarį – pats pikas. O tai labiausiai atsispindi Santiago miesto gatvėse: jos gana tuščios, kai kurios nedidelės parduotuvės, daržovių krautuvėlės, kavinės visai užsidaro dviem trim savaitėms, apskritai miestas toks aptingęs, snūduriuojantis. Tik, kaip pasakytų čiliečiai, labai mėgstantys humorą, mieste tik “vasaros našliai”* nemiega ir motelius siaubia :)

Čiliečiai savo atostogų vietas renkasi, pirmiausia, pagal ekonominę šeimos situaciją, ar pagal turimą vasarvietės vietą, o toliau jau pagal norus, pomėgius, klimatą, ir panašiai. Nemaža dalis atostogų tikslu pasirenka užsienio valstybes, tokias kaip Braziliją, Majamį, Karibų salas, kadangi šiose šalyse yra labai daug masinio turizmo kurortų, siūlančių “all included” paslaugas, tad tokiu būdu galima nemažai sutaupyti kelionės išlaidų. O keliauti pačioje Čilėje yra gana brangu. Nors, aišku, visi galiausiai suranda savo atostogų vietas, kas pigesnes, kas brangesnes, kas prie jūros, kas prie ežerų, kas kempingus, kas boutique-viešbučius, kas apsistoja pas gimines (tolimus ir artimus), draugus bei pažįstamus.

Trumpai bandysiu apibendrinti Čilės populiariausias vasarotojų vietas.

1. Visa Čilės jūros pakrantė. Nuo pietinės vėjuotos ir žvarbios Čilės zonos (Punta Arenas, Valdivia) iki šiaurinės, dykumos, švelnaus klimato zonos (Antofagasta, Ikikė) pakrantes skalauja Ramusis vandenynas. Apskritai pakrantė – uolėta, kai kurios vietos, ypač pietuose, nėra pritaikytos maudynėms (dėl uolų ir didelių bangų), todėl jomis puikiausiai pasinaudoja surfistai (banglentininkai). Vandens temperatūra priklauso nuo paplūdimio zonos: pietuose šaltas – būna tik apie 13 laipsnių, centre – apie 18, šiaurėje sušyla iki 20 laipsnių vasaros metu. Vasarą visi paplūdimiai, o ypač žymiausi, prisipildo tiek žmonių, kad neįmanoma net kojos įkelti. Tiesa, nemažai čiliečių kuriame nors paplūdimyje turi antrą gyvenvietę – vasarnamį ar butą. Taigi žymiausi paplūdimiai centrinėje zonoje: Viña del Mar, Reñaca, Zapallar; šiaurėje: Serena, Antofagasta, Iquique. Pasigrožėkim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Ežerai. Čilėje labai daug ežerų, ypač jos pietinėje dalyje. Žymiausias regionas taip ir vadinasi “Región de los Lagos” (Ežerų dalis). Neabejotinai, tai viena iš gražiausių Čilės vietų ir daugumos čiliečių svajonių atostogų vieta: ežerai, ugnikalniai, upės, žuvys, nacionaliniai parkai, kalnai, kriokliai…Akį traukia gražūs stilingi vokiško stiliaus miesteliai (Puerto Varas, Frutillar, Valdivia, Pucón). Apsistoti čia galima arba viešbučiuose, hosteliuose, arba kempinguose, taip pat didelė vasarnamių nuomos pasiūla. Užsiėmimų taip pat netrūksta: žvejyba, trekingas, raftingas, įvairios organizuotos ekskursijos po miškus, kalnus, kilimas į ugnikalnių viršūnę, ar tiesiog mėgavimasis nuostabia gamta (tiesa, dažnai rankoje laikant skėtį, nes klimatas vasarą čia gana panašus į Lietuvos). Žymiausi ežerai: Villarica, Llanquihue, Puyehue, Calafquen, Ranco.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau nuotraukų iš ežerų regiono galima pasižiūrėti čia: http://www.interpatagonia.com/pucon/fotos.html

* “Vasaros našliai” (viudos del verano) – jau visa institucija tapęs terminas. Tai vyrai, kurių žmonos su vaikais išvažiuoja polisiauti visai vasarai – du tris mėnesius, o jie turi likti Santiage darbo reikalais. Dažniausiai aplanko šeimą pajūryje savaitgaliais. O darbo dienomis savaip išnaudoja savąjį laiką.

Kalbinės įdomybės

Vasarnamis – cabaña
Paplūdimys – la playa
Jūra – el mar, bet jūreiviai švelniai vadina “la mar” (moteriška giminė)

Reklama

2 Komentaras »

  1. Na, jei kam nors reikia dar nuotraukų, tai galiu pasidalinti iš asmeninių archyvų. Aš čia, Ežerų krašte, jau penkti metai gyvenu. Atvažiuokit, nenusivilsit! Ieva (+56 9 92844791 arba zebrytei@gmail.com). Galiausiai, visus mokslininkus kviečiu ne atostogų, o į mano vadovaujamą mokslinių tyrimų centrą atvykti – International Center for Studies about Patagonia (ICSPatagonia arba CIEPatagonia ispaniškai).

    Komentaras sukūrė Ieva — 31/03/2013 @ 08:13 | Atsakyti

    • Ieva, dirbi, nesustoji! Šaunuolė, o vietos jūsų pusėje iš tiesų fantastiškos, gal kada pavyks ir vėl atvažiuoti :)

      Komentaras sukūrė Adriana Giedrė — 31/03/2013 @ 08:33 | Atsakyti


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

Biblioteca Pública Arroyo de la Miel

Recomendaciones y actividades

alimento y buenvivir

nutrición, salud y bienestar

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: