Čilės mozaika

12/11/2013

Knygų mugė

Filed under: Aktualijos,Šventės — Adriana Giedrė @ 06:58
Tags: , , , ,
FILSA_Knygu_Muge

FILSA_Knygu_Muge

Kiekvienais metais Santjage spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje vyksta didžiausia metų Knygų Mugė, besitęsianti 15 dienų. Šiųmetinei , 33-tai mugei buvo suteiktas “Pa’l que lee” čilietiškas pavadinimas, t. y. „Tam, kuris skaito“.

Knygų mugė įsikūrusi milžiniškame pastate, buvusioje Santjago traukinių stotyje. Stotis veikė nuo 1912 iki 1987 metų, o nuo 1990 –ųjų ji atgaivinama, paskelbiama tautiniu paveldu ir paverčiama puikiu kultūros centru „Mapočo stotis“ (Centro Cultural Estación Mapocho).

Naujasis_kulturos_centras

Naujasis_kulturos_centras

Senoji_stotis

Senoji_stotis

Žinoma, daug žmonių ilgėjosi senosios traukinių stoties, gaila, kad diktatūros metais ji išvis buvo apleista, traukiniai nustojo riedėję, nebeliko susisiekimo su tolimais šiaurės ar pietų Čilės miestais (Ikike ar Antofagasta) bei Argentinos siena – Mendosos miestu. Tačiau džiugu, kad stoties pastatas buvo perimtas gerų rankų ir tapo vienu didžiausiu ir svarbiausiu sostinės kultūros centru. Visais metais čia vyksta įvairiausios mugės, parodos, pristatymai, konferencijos (antrame aukšte yra 7 nemažos konferencijų salės).

Konferencija "Lotynų Amerikos dialogai"

Konferencija “Lotynų Amerikos dialogai“. Dalyvauja Rodrigo Rey Rosa.

Šiais metais knygų mugėje gyvenimas tiesiog virte virė: visą dieną vykdavo įvairiausių leidyklų naujų knygų pristatymai, parodos, muzikos koncertai. Pačių knygų galėjai rinktis iš dešimčių leidyklų stendų, o pavargęs – atsisėsti išgerti kavos vienoje iš ten pat įsikūrusių kavinukių. Vaikai linksminosi specialiai jiems įrengtame paviljone: klausėsi pasakų, dainų, taip pat užsiėmė rankdarbiais, pvz., origami gamyba. Konferencijose dalyvavo įvairių šalių rašytojai, tokie kaip Ildefonso Falcones (Ispanija), Rodrigo Rey Rosa (Gvatemala), Ricargo Piglia (Argentina), Alberto Barrera Tyszka (Venesuela), Jon Lee Anderson (JAV) Leila Guerriero (Argentina) Edmundo Paz Soldán (Bolivija), ir kt.

čilietiškų naujų knygų buvo galima pirmąjam įsigyti Nonos Fernández „Space Invaders“, Oscaro Hahno „Pequeña biblioteca nocturna“, Juan Pablo Meneses „ Niños futbolistas“, Pedro Lemebelio „ Poco Hombre“, ir dar daug kitų.

Pedro_Lemebel

Pedro_Lemebel_Poco_hombre

Reklama

Parašykite komentarą »

Kol kas komentarų nėra.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com.

Biblioteca Pública Arroyo de la Miel

Recomendaciones y actividades

alimento y buenvivir

nutrición, salud y bienestar

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: