Čilės mozaika

13/12/2013

KOMENTARAI man ištarus: „Atvykau iš Lietuvos“

Filed under: Lietuva-Čilė — Adriana Giedrė @ 06:49
Tags: , , ,

—> „Aaa…o kokia kalba kalbat? Lietuvių…Aaa…o tai kažkas maišyto tarp anglų ir vokiečių?“ (čia vienas iš geriausių kada girdėtų komentarų. Atsakau: „Aaa…“)

—> „O, Lietuva. Jūs buvote Sovietų Sąjungos dalis, ar ne?“ (dauguma žmonių Čilėje žino ir yra girdėję, kad Lietuva priklausė Sovietų Sąjungai. Tada prašo ir daugiau papasakoti, kaip šalis gyvena dabar, ką žmonės mano apie komunizmą praėjus daugiau nei 20 metų, ir panašiai.)

—> „Brrr…ten turi būti labai šalta!“ (tipiškas komentaras – tada kalbam apie gamtą. Labai džiaugiasi išgirdę, kad jiems nereikia kęsti tokių šaltų žiemų ir kad čilietiškas klimatas labai patinka visiems užsieniečiams.)

—> „Lietuva…O jūs ten kalbat „lituaniškai“? (vienos moters spėjimas ir bandymas parodyti, kad nusimano apie kalbas: jei jau “Lituania”, tai matyt kalbos pavadinimas bus panašus į anglų kalbą – inglés ispaniškai, taigi, lituanés :) Griūk negyvas.)

—> „Lietuva?! Mano geriausias draugas yra iš Lietuvos! Na, tiksliau, jo tėveliai buvo lietuviai, gyvenę Argentinoje. Bet visa jų šeima dalyvavo ir dalyvauja įvairiuose lietuviškuose sambūriuose, šventėse, žodžiu, išlaiko ir pratęsia savo kultūrą. Dar dabar laikau brangiausius man draugo mamos dovanotus gintarinius karolius ir segę…“ (draugės Alejandros mama)

—> „Esi iš Lietuvos? Brazilijoj buvau susipažinęs su vienu lietuviu, muzikantu. O mes patys esam gyvenę Suomijoj, įsivaizduoju, kad Lietuvoj taip pat šalta, kaip ir ten“ (Marcio ir Ane)

—> „Lietuva…Norėtųsi kada aplankyti tas mažas ir gražias Baltijos šalis. Esu keliavus tik po aplinkinių šalių miestus: Sankt Peterburgas, Maskva, Praha, Budapeštas…“ (gydytoja pediatrė)

—> „Atleiskit, panele, bet aš nemoku rusų kalbos“. Mano atsakymą jau galit numanyti: „Nesijaudinkit, ir aš nemoku“. – „O tai tu ne iš Rusijos“? – „Ne, iš Lietuvos“. – „O ten kalbat ne rusiškai­­?“ – „Ne, turim savo kalbą“. – „Bet tai, matyt, bus tokia pati kaip rusų“. (Exactly!)

—> „Ah, taip, Rusija, Lenkija…Tai čia kažkur Sibire, ar ne?“ (šlepečių pardavėjas gatvėje)

 

…vis papildoma…o jūs kokių komentarų perliukų esate girdėję būdami Čilėje ar kitoje šalyje?

Reklama

5 Komentaras »

 1. Tai cia visur kur taip :D Kur tau zmones gyvenantis tokiam mieste zinos ta maza Lietuvele :D Kai ir Turkijoj kazkada buvom, eini per turgu, klausia taves is kur tu esi. Pasakai, kad is Lietuvos, jie sako, kad zino zino, tik ateik ir nupirk preke :D O kai paklausi kur tiksliau Lietuva, sako tai cia rusijos dalis ar rusija :D Nors vienas prakeivis kazkada, kai paklausem, tai sako ye,ye, i know, Sabonis!! :D :D

  Komentaras sukūrė Gintaris — 17/12/2013 @ 09:34 | Atsakyti

  • Aha, Sabonį pažįsta daug kur – ir Graikijoj man taip sakė, ir Ispanijoj :)

   Komentaras sukūrė Adriana Giedrė — 18/12/2013 @ 08:33 | Atsakyti

 2. Mil Galkute: as irgi galiu papildyti:“eehh??? Kaip?? is kur?? cia kazkokia nauja salis?? niekada nesu apie tokia girdejes…“ Kita reakcija: “Aaa cia prie Amerikos?“

  Komentaras sukūrė Adriana Giedrė — 13/12/2013 @ 07:17 | Atsakyti

 3. Reikia pasakyt, kad komentarai, su šiokiais tokiais nukrypimais, vis dėlto yra gana taiklūs. Mano juokingiausias išgirstas buvo – a, tu iš Lietuvos, aš pažįstu vieną lietuvį čia, kilimais prekiauja. – Ar tikrai lietuvis??? – Oi, ne, sumaišiau, jis albanas… :)

  Komentaras sukūrė Ugne — 13/12/2013 @ 07:14 | Atsakyti


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Biblioteca Pública Arroyo de la Miel

Recomendaciones y actividades

alimento y buenvivir

nutrición, salud y bienestar

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: