Čilės mozaika

17/12/2013

Čilės prezidente išrinkta Michelle Bachelet

Filed under: Aktualijos — Adriana Giedrė @ 09:09
Tags: , ,
Rinkiminės Bachelet kampanijos šūkis

Rinkiminės Bachelet kampanijos šūkis

Sekmadienį, gruodžio 15 dieną, per antrąjį rinkimų turą Čilės prezidente išrinkta Michelle Bachelet (liet. Mišelė Bačelė). Beveik dvigubu triuškinančiu rezultatu (62.16 prieš 37.83) ši socialistų atstovė nugalėjo savo oponentę, dešiniųjų kandidatę Evelyn Matthei.

Prezidentūros vairas poniai Bachelet atitenka jau antrą kartą – šalies prezidente ji buvo 2006 – 2010 metais. Tais metais jos pavardė skambėjusi visame pasaulyje – pirmą kartą Čilėje išrinkta prezidentė moteris. O ir dauguma čiliečių šią gydytoją, pasukusią savo tėvo, – Aljendės vyriausybės atstovo, žymaus politiko, beje, vėliau žiauriai nužudyto Pinočeto diktatūros pakalikų -, keliu, labai mėgo ir net vadindavo „Čilės mama“. Tik jos populiarumas krito 2010 metų vasario mėnesį, likus maždaug mėnesiui prieš perduodant prezidentūrą Sebastianui Piñerai (dabartiniam Čilės prezidentui, 2010 – 2014 m.): iškart po didžiojo vasario 27 dieną Čilę sukrėtusio žemės drebėjimo prezidentė viešai pareiškė, kad jokio cunamio nebus ir nėra reikalo slėptis, lėkti į kalnus, reikia išlikti ramiems. O tuo metu post-drebėjimo cunamis savo nevaldomais vandenimis jau liejo ir skandino Čilės salas, pietų pakrantėse įsikūrusias gyvenvietes…Liūdna, nes būtent per cunamį, o ne per žemės drebėjimą nukentėjo dauguma žmonių: žuvo apie 500. Vėliau buvo daug Bachelet vyriausybės teisinimųsi, kad visa Čilės sistema nebuvo pasiruošusi tokio dydžio drebėjimui ir cunamiui, kad Čilės technologinė įranga labai atsilikusi. Žodžiu, tik po drebėjimo Čilės valstybė susiėmė ir suprato, kad tokiems gamtos atvejams jie nėra gerai pasirengę.

Po šio incidento, Michelle Bachelet, kaip ir minėjau, valdžios vairą perdavė Sebastianui Piñerai, o pati išvyko į JAV.

Bachelet_prezidente_2006_2010 m.

Bachelet_prezidente_2006_2010 m.

Ten beveik 4 metus ji vadovavo Jungtinių Tautų organizacijos padaliniui, atsakingam už moterų saugumą, jų teises bei lygybę (UN Women, o United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women).

Ir štai dabar ji vėl grįžo į Čilės politiką ir dauguma numanė, kad būten Bachelet laimės šiuos rinkimus. Sveikinimai! Tikėkimės, kad ji, remiama daugumos kongreso narių, išpildys savo skelbtas ir žadėtas būsimas reformas: mokesčių (dabar didžiulės korporacijos moka mažulyčius mokesčius, o paprasti žmonės – milžiniškus), konstitucijos (Čilėje vis dar gyva Pinočeto laikų konstitucija) ir švietimo (studentai, mokiniai nėra patenktinti esama švietimo sistema, gatvėse dažnai rengiami mitingai).

Tiesa, šių metų prezidento rinkimai buvo ypatingi dėl dviejų priežasčių: pirma, antrajame rinkimų rate susidūrė dvi kandidatės moterys (per visą Čilės istoriją to nėra buvę), o antra, šiais metais rinkėjų skaičius buvo ypatingai žemas, labai mažai žmonių ėjo balsuoti – apie 59 procentus čiliečių liko namie. Niūri situacija, kadangi tai buvo pirmieji prezidento rinkimai, kuriuose žmonės galėjo eiti balsuoti laisva valia, demokratiškai (2011 metais priimtas įstatymas, daugiau čia: https://cilesmozaika.wordpress.com/2012/01/04/balsavimo-sistemos-reforma/). Tokia situacija tik dar kartą parodo, kad daugumai čiliečių rūpi tik sava kapitalistinė individuali nauda: savo šeimos, savo rato, o ne šalies, visuomenės kaip bendruomenės interesai.

Reklama

Parašykite komentarą »

Kol kas komentarų nėra.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Biblioteca Pública Arroyo de la Miel

Recomendaciones y actividades

alimento y buenvivir

nutrición, salud y bienestar

WordPress.com

WordPress.com is the best place for your personal blog or business site.

%d bloggers like this: